Agnieszka Wiszewska

Z wykształcenia jestem biolożką (zoolożką i antropolożką), edukacją Montessori zajmuję się od ponad 20 lat. Początkowo jako mama ucząc się dziecięcego świata i prowadzenia metody Montessori w domu oraz prowadząc blog „Montessori w domu”. Od 2010 roku związana jestem z metodą zawodowo, jako nauczycielka Montessori edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, w placówkach Niepubliczne Przedszkole Klub Krasnoludka (dziś Źródło), Dolnośląskie Centrum Edukacji Montessori, a obecnie Montessori Mountain School.

Prowadzę warsztaty i szkolenia dla rodziców, fundacji oraz nauczycieli i szkół pomagające zrozumieć podejście i filozofię Marii Montessori oraz wdrażać ją w życie w rozmaitych środowiskach edukacyjnych. Moją największą pasją i radością w pracy jest wzbudzanie w dzieciach zachwytu pięknem wszechświata i własnymi możliwościami, a także kształtowanie u dorosłych postaw współpracy, szacunku i zrozumienia wobec dziecka i jego rozwoju.

Moim hobby poza pracą są olejki eteryczne. Wykorzystuję olejki zarówno we wspieraniu zdrowia człowieka, jak i edukacji emocjonalnej dzieci i dorosłych. Często otrzymuję pytanie, czego ja jako osoba nauczyłam się poprzez pracę z metodą Montessori i olejkami – dziś metoda Montessori jest częścią tego, kim jestem i jaka jestem. Dlatego nie da się odpowiedzieć jednym zdaniem na to pytanie. Od roku moją wiedzą, podejściem i umiejętnościami dzielę się na prywatnym profilu Zdrowaśki na Facebooku i Instagramie. Prywatnie żona pięknego człowieka, mama trójki niezwykłych dzieci, w tym synka z zespołem Aspergera i ADHD.