Karina Kocieniewska

Dyplomowany i certyfikowany instruktor tańca terapeutycznego, nauczyciel rytmiki,
muzyki oraz wychowania fizycznego z ponad 20-letnim stażem pracy.

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w klasie rytmiki i fortepianu, Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku o Kierunku Wychowanie Fizyczne, Studiów Podyplomowych o Kierunku Arteterapia w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym oraz 2,5-letniego szkolenia Taniec Terapeutyczny – Program Polski Instytut Choreoterapii / organizator: Polskie Stowarzyszenie Choreoterapii;

Instruktor Edukacji Somatycznej – The Body/ Think Process.

Instruktor pływania osób niepełnosprawnych wg Koncepcji Halliwick (International
Halliwick Association).

Trener TUS oraz Trener TUS osób z autyzmem i zespołem Aspergera.
Członek Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii.

Tańczy od dziecka. Obecnie szkoli się pod okiem profesjonalistów : Moniki Grzelak, Pauliny Biernat i Stefano Terrazzino.

Mistrzyni Polski oraz Europy formacji Choreo Dance Latin Caribbean.

Na co dzień tańczy terapeutycznie i artystycznie z dziećmi i osobami w różnym wieku oraz różnych potrzebach psychofizycznych.

Dzieli się wiedzą w dziedzinie stosowania tańca terapeutycznego z nauczycielami i opiekunami osób niepełnosprawnych (warsztaty szkoleniowe Centrum Sztuki Mościce) oraz studentami podyplomowych studiów Arteterapii na Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku.

Założyła zespół taneczny na wózkach Dancing Wheels Gdynia.

Prowadzi również swój kanał na YouTube, gdzie uczy tańca na wózkach.

Nominowana do nagrody Osobowość Roku 2019 w działalności społecznej i charytatywnej.

Nagrodzona medalem Prezydenta Miasta Gdyni w XXI edycji konkursu „Gdynia Bez Barier”.